O nás

Historie klubu

Historie klubu Karate Jindřichův Hradec Okinawa Goju Ryu Dojo započala v roce 1990, kdy jej založil Sensei Jaroslav Valenta - tehdy ještě pod názvem Budo Klub J. Hradec. Klub sice od té doby několikrát upravil název, ale osoba zakladatele, styl karate a výuka zůstala až do současnosti stejná.

Na chodu klubu a na vedení tréninků se kromě Senseie Valenty podílí i jeho studenti - zkušení instruktoři s mnohaletou trenérskou praxí, kteří se svým studentům z řad dětí, mládeže a dospělých věnují nejenom v dojo, ale i mimo něj a příležitostně pro ně pořádají různé cvičební akce a víkendová soustředění a s dětmi se zúčastňují různých soutěží v ČR i v zahraničí.

Koncepčně klub funguje ve dvou liniích a to v tradiční a sportovní.

Náplní tradiční linie a tréninků u dospělých cvičenců jsou zejména původní pojetí cvičení okinawského goju ryu karate, tak jak se instruktoři klubu učili od mistrů u kterých od 90. let pravidelně studovali - Takao Nakaya Sensei, Takeji Ogawa Sensei 10. Dan, Morio Higaonna Sensei 10. Dan, instruktorů z Okinawa Goju ryu Karate do Kyokai a od mistrů z Goeikai – Shimabukuro dojo z Okinawy, které KJH OGRD v ĆR od 1. 4. 2022 oficiálně zastupuje.

Náplní dětských tréninků je zejména všestranný sportovní rozvoj dětí a mládeže v duchu hodnot tradičního karate do. Tréninky jsou vedeny v tomto duchu s důrazem na pestrost, soutěživost, všestrannost, výuku dětské sebeobrany, přípravy a účasti na dětské soutěže a akademie a zejména výuky etikety a způsobu chování v dojo i ve společnosti.

Ke klubu Karate Jindřichův Hradec Okinawa Goju Ryu Dojo se taktéž hlásí řada jednotlivců, kteří žijí v různých městech ČR, kde trénují a pravidelně dojíždí do Karate J. Hradec OGRD za výukou.