Fotogalerie

Seminář Kata Goju ryu karate dó v Jindřichově Hradci

Dne 21.2. proběhla v jndřichohradecké sportovní hale TJ Slovan vydařená sportovní akce, kterou uspořádala naše škola karate Okinawa Goju Ryu Dojo. Šlo o historicky první setkání a společné cvičení dvou škol okinawského karate, které již 15let púsobí na čs.území - a to Okinawa Goju ryu Karate do Kyokai Sensei Jaromír Musil 6 Dan(oficiální reprezentant OGKK) a International Okinawa Goju ryu Karate do Federation, kterou zastupoval Sensei Jaroslav Valenta 5 Dan(oficiální reprezentant IOGKF).

Jaromíru Musilovi asistoval Bronislav Puzrla 3 Dan a J. Valentovi asistovali Milan Sedlák 4 Dan a František Sedlák 1 Dan. Akce se zúčastnilo téměř 70 cvičících dětí i dospělých z Brna, Jindřichova Hradce, Hustopečí, Kroměříže, Rosic u Brna, Č. Budějovic, Prahy, Hradce Králové, Studené ale např. také i ze slovenského Trenčína. Na tuto zajímavou akci byl pozváni ať už osobně, emailem či jinými zpúsoby prakticky všechny Goju ryu oddíly z ČR, včetně dalších oddílů z Jindřichova Hradce a ti co se nakonec neobávali dostavit si to užili a mnohé se naučili.

Samotný 4-hodinový seminář se nesl v duchu intenzivní výuky kat stylu Goju ryu a hlavně jejich sebeobraných aplikací Bunkai a kromě jiného byl i skvělou přípravou na nadcházející soutěže. Oba instruktoři se střídali ve výuce jednotlivých kat a jejich Bunkai a předávali tak zúčastněným své bohaté zkušenosti. Celé cvičení se neslo ve velmi přátelské atmosféře, kde se mezi cvičícími brzy vytvořili přátelské vztahy. Třešničkou na dortu pak byli ukázky všech kat Goju ryu karate zacvičené na závěr akce reprezentanty ČR Karlem Imríškem a MatteoTamborlanym (sportovní karate), dále Petrou Žídkovou (OGKK) a Milanem a Františkem Sedlákem( IOGKF). Ukázka mistrovských kat byla velmi silný zážitek, který všem zúčastněným jistě zústane dlouho v paměti... Celá akce ukázala že si jsou oba styly okinawského goju ryu velmi podobné a že si studenti obou škol velmi rozumí a tak bylo domluveno další podobné cvičení, které by mělo proběhnout ještě tento rok - tentokrát zase na Moravě.Seminář Kata Goju ryu karate dó v Jindřichově Hradci Seminář Kata Goju ryu karate dó v Jindřichově Hradci Seminář Kata Goju ryu karate dó v Jindřichově Hradci Seminář Kata Goju ryu karate dó v Jindřichově Hradci Seminář Kata Goju ryu karate dó v Jindřichově Hradci Seminář Kata Goju ryu karate dó v Jindřichově Hradci Seminář Kata Goju ryu karate dó v Jindřichově Hradci Seminář Kata Goju ryu karate dó v Jindřichově Hradci Seminář Kata Goju ryu karate dó v Jindřichově Hradci Seminář Kata Goju ryu karate dó v Jindřichově Hradci Seminář Kata Goju ryu karate dó v Jindřichově Hradci Seminář Kata Goju ryu karate dó v Jindřichově Hradci Seminář Kata Goju ryu karate dó v Jindřichově Hradci
Renzoku kumite Gekisai Dai ichi - J. Valenta 5 Dan + M. Sedlák 4 Dan