Fotogalerie

15. Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK

Od 1-4.6. proběhla na našem území ojedinělá akce, kdy ČR navštívilo 7 mistrů okinawského goju ryu karate dó z organizace OGKK. Na pozvání Senseie Jaromíra Musila 6 Dan z brněnského klubu Nidoshinkan dojo přijeli do sportovní haly v Hustopečích tito Senseiové - K. Teruya 10 Dan, M. Kikugawa 9 Dan, R. Onaga 9 Dan,M. Muramatsu 9 Dan, S. Takara 7 Dan, M. Takenishi 7 Dan a A. Fujioka 7 Dan. Této vyjímečné akce se zúčastnilo i 22 členů z našeho dojo pod vedením Senseie Jaroslava Valenty 5 dan a Senseie Milana Sedláka 4 Dan. Celkem na akci přijelo 167 cvičenců ze 13-ti států evropy, přičemž většina cvičících byla z organizace OGKK, ale bylo zde vidět i více goju ryu linií ať už okinawského goju ryu či např i Goju Kai ale i dalších.

Ti co se neobávali dostavit a využít tuto skvělou příležitost k zdokonalení svého umění pod dohledem naprosto skvělých mistrů - jistě nelitovali. Mistři se čile pohybovali po celé hale a věnovali se každému bez vyjímky ať už byl z jakéhokoliv směru - neb jak zde bylo mnohokrát zdůrazněno - "karate je jen jedno" a na nějaké vymezování stylů či odnoží se zde nehrálo. Naopak srdečná a přátelská atmosféra, která byla všudypřítomná jenom potvrzovala toto přísloví v praxi. Členové našeho dojo se zde tedy cítili jako ryby ve vodě a protože mistři učili a cvičilo se technicky vzato téměř stejně tak jak se cvičí i v našem dojo, tak jsme neměli problém se okamžitě zapojit do plného cvičení a okamžitě vstřebat rady mistrů. Ať už šlo o tradiční rozcvičku Jumbi Undo, Sancin a Sanchin Shime (které se mimochodem provádělo stejně důrazně, tak jako v našem dojo), Kakie, otužovací techniky Ude tan ren, San Dan Uke barai, všechny Goju ryu katy a jejich bunkai atd..., prostě vše co se běžně cvičí v našem dojo jsme si zde mohli pod dohledem vysokých mistrů procvičit a zdokonalit. Na cenné rady mistrů hned tak nezapomeneme...

Cvičení bylo i díky velkému horku poměrně fyzicky náročné - tréninky probíhali ve skupinách dle vyspělosti a cvičilo se několik hodin dopoledne i odpoledne s přestávkou. Rozcvička byla společná, další část tréninku pak již probíhala odděleně ve skupinách dle Kyu či Danů se zaměřením na tradiční okinawské formy cvičení. Jak se shodli členové našeho dojo - toto byla jedna z nejlepších akcí, které jsme se kdy zúčastnili a ještě jednou tímto děkujeme pořadateli J. Musilovi za pozvání na tuto akci.

Snad jedinná věc se trochu nepovedla a to že se musela část našeho dojo poslední den cvičení, kdy proběhlo fotografování účastníků s mistry, přesunout do Č. Budějovic na školení trenérů Českého svazu karate pro obnovení licence trenéra karate. Takže na společné fotce s mistry část našich účastníků bohužel chybí.

Kata suparinpei cvičí J.Musil 6 dan, J. Valenta 5 dan, B.Puzlra 4 dan, pod dohledem senseie Koei Teruya 10 dan.
15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK 15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK 15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK 15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK 15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK 15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK 15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK 15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK 15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK 15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK 15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK 15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK 15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK 15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK 15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK 15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK 15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK 15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK 15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK 15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK 15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK 15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK 15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK 15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK 15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK 15 Evropské Gasshuku okinawského goju ryu karate dó OGKK