Fotogalerie

EUROPEAN GASSHUKU OGKK MURCIA ŠPANĚLSKO

Od 28.3 - 1.4. 2018 uspořádala organizace tradičního okinawského karate dó Okinawa Goju ryu Karate dó Kyokai (OGKK) další ze svých evropských Gasshuku, tentokrát ve španělské Murcii. Této akce se zúčastnila i česká výprava, kterou vedl zástupce OGKK v ČR Renshi Jaromír Musil 6 Dan z Brna za doprovodu Bronislava Puzrly 4 Dan z Hustopečí a pětice členů z našeho dojo - Mgr Luďka Svobody 2 Dan, Zdeňka Šindeláře 2 Dan, Petra Vaška 1 Dan, Ing Rostislava Dvořáka 1 Dan a Zdeňka Havelce 3 Kyu.

Stejně tak jako v roce 2016, kdy jsme se poprvé zúčastnili evropského Gasshuku OGKK, které proběhlo v Hustopečích a kde jsme se poprvé seznámili s mistry OGKK a na základě jejich umění a způsobu výuky jsme se rozhodli touto cestou v budoucnu jít si naši členové i v Murcii opět skvěle zacvičili a vylepšili si již naučené. Cvičili se zejména Katy a jejich Bunkai, Yumbi Undo, Hojo Undo, Kakie a další metody tradičního goju ryu.

Tréninky probíhaly pod vlídným a pozorným okem 11 okinawských mistrů v čele s Koechi Teruya Senseiem 10 Dan z Okinawy, čímž bylo opět ukázáno proč je organizace OGKK oproti jiným organizacím Goju ryu tak vyjímečná - a to tím, že jejimi členy je velké množství vynikajících starých okinawských mistrů , kteří opravdu umí, žijí a cvičí celý život na Okinawě a jsou skutečnými pokračovateli stylu. Navíc to neváhají vyučovat i mimo Okinawu a předávat tak umění zakladatele Chojuna Miyagiho dalším generacím cvičícících z celého světa.

Na závěr Gasshuku se zúčastnili členové našeho dojo a klubový treneři Petr Vašek a Ing. Rosťa Dvořák zkoušek na mistrovské stupně Shodan a oba před 11-ti člennou komisí mistrů z Okinawy uspěli, gratulujeme... Tímto se Rosťa a Petr stali dalšími certifikovanými Sensei z Yudansha OGKK v České republice.

Gasshuku bylo zakončeno společnou Sayonara párty, kde proběhlo slavností předání certifikátů - kaligrafií udělenými za mistrovskou zkoušku, které naši zástupci obdrželi z rukou Teruya Senseie, Onagy Senseie a dalších mistrů.

Na Sayonaře byla přátelská nálada a naši členové zde navázali řadu přátelských vztahů s dalšími členy OGKK z Evropy a Okinawy. Došlo i na konkrétní pozvánky od vyučujících okinawských mistrů na návštěvu jejich dojo na Okinawě a na účast na světovém Gasshuku OGKK, které proběhne příští rok v Naha na Okinawě.

Na závěr bychom chtěli poděkovat za vyjímečnou a nezištnou pomoc a přátelský přístup zástupci OGKK Jaro Musilovi, který naší skupině velmi pomohl.

EUROPEAN GASSHUKU OGKK MURCIA ŠPANĚLSKO EUROPEAN GASSHUKU OGKK MURCIA ŠPANĚLSKO EUROPEAN GASSHUKU OGKK MURCIA ŠPANĚLSKO EUROPEAN GASSHUKU OGKK MURCIA ŠPANĚLSKO EUROPEAN GASSHUKU OGKK MURCIA ŠPANĚLSKO EUROPEAN GASSHUKU OGKK MURCIA ŠPANĚLSKO EUROPEAN GASSHUKU OGKK MURCIA ŠPANĚLSKO EUROPEAN GASSHUKU OGKK MURCIA ŠPANĚLSKO EUROPEAN GASSHUKU OGKK MURCIA ŠPANĚLSKO EUROPEAN GASSHUKU OGKK MURCIA ŠPANĚLSKO EUROPEAN GASSHUKU OGKK MURCIA ŠPANĚLSKO