Fotogalerie

Seminář Budo Goshinjutsu v Jindřichově Hradci

V sobotu 23. března uspořádal náš klub Karate Jindřichův Hradec Okinawa Goju ryu Dojo čtyřhodinový seminář bojových umění BUDO GOSHINJUTSU, kterého se zúčastnili cvičící z Trenčína, Kroměříže, Tábora, Prahy, Č. Budějovic a z našeho pořádajícího klubu. Cvičilo se ve skupinách dle věku a technické vyspělosti.

Vyučovalo se zde Goju ryu Karate dó jako sebeobrana proti útočníkovi beze zbraně, ale i se zbraněmi jako jsou Nunčaky a Tonfa z okinawského Kobudo. Nunčaky a Tonfa zde byli předvedeny jako možné útočné zbraně a cílem bylo naučit obranu proti nim jak zhlediska techniky, taktiky tak i čs. práva.

Dále se trénovalo Aikido, jeho základní principy a praktická aikido sebeobrana proti útočníkům jak beze zbraně, tak i s různými zbraněmi typu katana „basebolka“, nůž apod..

Poslední část semináře byla věnována technikám boje na zemi Ne waza v jejich sebeobranné formě, tzn. co dělat, když v průběhu sebeobrany spadnete na zem a chcete ten souboj vyhrát.

V rámci výuky Goju ryu karate dó proběhla ve skupinách dle stupňů technické vyspělosti detailní výuka kat Gekisai Dai ichi, Saifa, Sanseru a též Suparinpei, kde byl zdůrazněn hlavně jejich sebeobraný význam cvičením reálných a funkčních Bunkai a to pod heslem - " v jednoduchosti je síla".

Podařená akce byla ukončena společným posezením účastníků v čínské restauraci.

Seminář Budo Goshinjutsu v Jindřichově Hradci Seminář Budo Goshinjutsu v Jindřichově Hradci Seminář Budo Goshinjutsu v Jindřichově Hradci Seminář Budo Goshinjutsu v Jindřichově Hradci Seminář Budo Goshinjutsu v Jindřichově Hradci Seminář Budo Goshinjutsu v Jindřichově Hradci Seminář Budo Goshinjutsu v Jindřichově Hradci Seminář Budo Goshinjutsu v Jindřichově Hradci Seminář Budo Goshinjutsu v Jindřichově Hradci Seminář Budo Goshinjutsu v Jindřichově Hradci Seminář Budo Goshinjutsu v Jindřichově Hradci Seminář Budo Goshinjutsu v Jindřichově Hradci Seminář Budo Goshinjutsu v Jindřichově Hradci Seminář Budo Goshinjutsu v Jindřichově Hradci Seminář Budo Goshinjutsu v Jindřichově Hradci

Seminář kata Sepai v Jindřichově Hradci

V neděli 7.4. 2019 proběhl v rámci našeho pravidelného klubového tréninku mládeže, dospělých a Yudansha dvouhodinový výukový "Seminář kata Sepai OGKK" pod vedením Senseie Jaromíra Musila 6 Dan z Brna, za asistence Senseie Jaroslava Valenty 5 Dan z Jindřichova Hradce.

První hodinu tréninku vedl Jaro Valenta, ve které se po tradiční rozcvičce okinawského goju ryu Yumbi Undo cvičilo Kihon, dále San Dan Gi, otužování Ude Tan Ren a Kakie.

Ve druhé části tréninku se pod vedením J. Musila cvičila kata Sepai dle Okinawa Goju ryu Karate Kyokai (OGKK). Cvičilo se hlavně Kihon Bunkai a zejména kata samotná. Všem se podařená akce líbila, děkujeme všem za účast a instruktorům, zejména J. Musilovi za inspirativní výuku.

Seminář kata Sepai v Jindřichově Hradci Seminář kata Sepai v Jindřichově Hradci Seminář kata Sepai v Jindřichově Hradci Seminář kata Sepai v Jindřichově Hradci Seminář kata Sepai v Jindřichově Hradci

Seminář Goju ryu karate dó a sebeobrany Goshinjutsu v J. Hradci

V sobotu 2.3. proběhl v J. Hradci zajímavý tříhodinový výukový seminář Goju ryu karate dó a sebeobrany Goshinjutsu.

V malém dojo se pod vedením Milana Sedláka 4 Dan a Michala Kompana 2 Dan trénovala sebeobrana Goshinjutsu a účastnice z řad žen se kromě tréninku dozvěděli i mnoho zajímavého jak z hlediska praxe sebeobrany, tak i z právní teorie.

Ve stejný čas se velkém dojo pod vedením Jaro Valenty 5 Dan a Luďka Svobody 2 Dan trénovalo Goju ryu karate dó.

Z vnějšího karate dó se cvičilo přípravné okinawské cvičení Hojo Undo a trénovalo se s pomůckami Tan, Chi ischi, ischi saschi, pružiny a zejména s makiwarama. Poté se cvičilo cvičení vnitřního karate Kyusho (vitální body), kde se pracovalo s meridiánem žaludku a s vitálními body na jeho dráze a to vše za pomoci 4druhů dýchacího cvičení. Vše se nakonec převedlo do cvičení mistrovských kat Shisochin a Suparinpei, které se studovali ve třech úrovních náročnosti, přičemž poslední bojová forma se praktikovala i s bunkai na vitální body. Podařená akce byla zakončena v naší oblíbené čínské restauraci.

Seminář Goju ryu karate dó a sebeobrany Goshinjutsu v J. Hradci Seminář Goju ryu karate dó a sebeobrany Goshinjutsu v J. Hradci