Fotogalerie

Mini Gasshuku s Masuyamou Senseiem 7 Dan v Belgii, Brusel 25 -27.5.2012

Instruktoři Okinawa Goju Ryu Dojo Milan Sedlák a Radka Šímová se ve dnech 25.-27.5. 2012 zúčastnili víkendového semináře v Bruselu, který vedl Sensei Takashi Masuyama 7.Dan IOGKF. Mezi účastníky byli mimo pořádajících Belgičanů také zástupci Německa a Velké Británie. Celý seminář probíhal ve velice přátelské atmostféře, kterou podtrhovala Senseiova charismatická osobnost. Sensei Masuyama svým laskavým a originálním přístupem doslova uchvátil všechny účastníky semináře. Tréninky byly zaměřené na precizní provádění základních technik, na něž pak Sensei Masuyama navázal při detailním rozboru procvičovaných kat.

Dva tréninky byly speciálně věnovány porozumění katě Sanchin, která tvoří základ pro všechny techniky Goju Ryu. Každý z těchto tréninků byl věnován jiné verzi katy Sanchin, a sice původní starší verzi, která byla na Okinawu přivezena z Číny mistrem Kanrio Hygaonnou a následně pak mladší verzi, kterou vytvořil Chojun Miyagi.

Osobní kontakt a trpělivý přístup Senseie pomohl všem přítomným pochopit hodnoty tradičního karate a byl velkým přínosem pro jejich vlastní cestu karate dó, proto jsme velmi rádi, že Sensei Masuyama přijal naše pozvání a přijede vyučovat i do České republiky a budou se tak moci s jeho osobností seznámit i další studenti z naší organizace.

Radka & Milan