Fotogalerie

Seminář Okinawa Goju Ryu Karate Dó se Senseiem Tomiuki Kató 10 Dan

Členové Okinawa Goju Ryu Dojo v čele se Senseiem Jaroslavem Valentou 4 Dan přijali pozvání na seminář tradičního okinawského karate dó od českých zástupců organizace Bujutsukan, čímž získali příležitost zacvičit si tradiční pojetí stylu Okinawa Goju Ryu Karate Dó pod vedením Senseie Tomiuki Kató 10 Dan - osobního žáka Anichi Miyagiho Senseie.

Sensei Kató vedl o víkendu 21-22.7 v Praze víkendový seminář za pomoci svých 8 asistentů z Japonska -nositelů 5 – 8 Danů. Zmínění Senseiové vytvořili přítomným cca 40 studentům atmosféru tradičního Dojo a tradičního stylu výuky. Všichni Senseiové byli přátelští a trpěliví při vysvětlování nejjemnějších technických detailů. Během celého víkendu došlo na techniky z oblasti Jumbi Undo, Kihon, Sanchin Kata, Kakie a také Hojo Undo s tradičními pomůckami, takže cvičící měli možnost vyzkoušet si například železnou obruč Kongo Ken (43 Kg) či obří vázy Nigiri Game. Seminář hodnotíme jako velmi zajímavý a přínosný pro všechny zúčastněné a jsme velmi rádi, že jsme měli možnost okusit i jiné pojetí mini Gasshuku pod vedením uznávaného Senseie a jeho asistentů z Japonska. Bylo příjemné zase zažít styl výuky "od srdce k srdci" v malé skupině, kdy Sensei učí každého osobně, radí a pomáhá až do úplného pochopení techniky. Cvičení se Senseiem Kató a jeho asistenty byl díky tomuto osobnímu přístupu k žákovi zážitek na celý život.

Za pozvání a v průběhu společného cvičení i za navázání přátelských vztahů velice děkujeme české pobočce Bujutsukanu v čele se Senseiem Janem Čechem 3 Dan – osobním žákem Senseie Kató.

Radka