Fotogalerie

Mezinárodní seminář s Nakamurou Senseiem v Telči

O víkendu 19-20.5 se v Telči konal vydařený mezinárodní seminář s kanadským instruktorem karate dó Tetsui Nakamurou 6 Dan IOGKF.

Akci organizovalo občanské sdružení CAOGK.

I přes to , že díky vysokým cenám za cvičení byla akce dostupná zejména pro zahraniční účastníky , tak se jí nakonec přeci jen zúčastnila i malá skupina členů ze školy tradičního karate a sebeobrany Okinawa Goju Ryu Dojo v čele se svými instruktory Jaroslavem Valentou a Ing. Radkou Šímovou.

Ostatní účastníci semináře byli pak tvořeni skupinou pořádajícího CAOGK a většinu pak tvořili zahraniční účastníci ze Slovenska , Polska , Rumunska , Německa a Skotska.

Sensei Nakamura vedl seminář svým charakteristickým způsobem s důrazem jak na tradiční hodnoty karate , tak i na zpopularizování karate pro širokou veřejnost a propagaci maximální masovosti cvičení , tak jak je v organizaci IOGKF v posledních letech zvykem.

Zajímavá a inspirativní byla zejména výuka dýchacích Kat Sanchin a Tenscho ,ale i doplňkových cvičení z kategorie cvičení Jumbi Undo a dalších forem cvičení.

Každý z účastníků si vzal ze semináře to, co potřeboval, někdo si opravil chyby ve cvičení, jiný si vylepšil již naučené techniky a katy, další se seznámil se zahraničními účastníky semináře, či se přijel pouze pobavit na večírek se Senseiem.

Atmosféru cvičení dokreslují fotografie