Fotogalerie

Seminář karate a školení trenérů v Č. Budějovicích

Poslední červnový víkend poběhla zajímavá akce v Č. Budějovicích, kde se 8 členů naší školy zúčastnilo celorepublikového semináře karate a současně s tím i školení a doškolení trenérů karate 3 třídy. Po tomto víkendu má naše škola tedy tyto nové a staronové certifikované trenéry s Licencí trenéra karate 3 třídy - Milana Sedláka 4 Dan , Radku Šímovou 2 Dan, Michala Kompana 1 Dan, Zuzku Kompanovou 1 Kyu, Petra Vaška 2 Kyu , Martina Tůmu 3 Kyu , Rosťu Dvořáka 4 Kyu a Jaroslava Valentu 5 Dan.

Současně se školením proběhl i nedělní seminář karate zaměřený na ducha bojových umění ,kde o svém životě s Budo vyprávěli Sensei Zvěřina, Sensei Liška a Sensei Hotovec.

Na akci vyučovali tyto oficiální Lektoři Českého svazu karate - Jiří Faktor 5 Dan , Jaroslav Valenta 5 Dan a Martin Sláma 5 Dan . Martin Sláma vedl teorii, zdravovědu a trénink kata školy Shotokan a Jaroslav Valenta s Jiřím Faktorem vedli trénink Kumite, kde se vhodně doplňovali s tím , že J. Valenta vedl tradiční rozcvičku a přípravné posilovací cviky(např "kyvadlo"), techniky boje na krátkou vzdálenost (např.Kakie a Kakie Kumite), otužovací cviky na celé tělo (obouchávání Ude Tan Ren ) a další prvky tradičního kumite a Jirka Faktor vedl trénink v duchu sportovního zápasu . Účastníkům se tento trénink líbil ,ač byl pro ně dost fyzicky náročný.

Naši členové si v přátelské atmosféře skvěle zatrénovali s vyspělými , většinou mistrovskými stupni školy Shotokan, včetně reprezentantů ČR, všem se to líbilo a nikdo žádnou odlišnost stylů či zaměření neřešil - neb "karate je jen jedno".

Po akci proběhl i zkoušky školy Shotokan na barevné pásy a až na 2 Dan . Zkušební komise ve složení J. Faktor, M. Sláma a J. Valenta zkoušela cca 3 hodiny a všichni adepti nakonec uspěli.

Je třeba poděkovat organizátorům této akce z JČSKe zejména Martinu Hermanovi, za skvěle zorganizované školení i seminář a doufejme, že brzy bude další.