Fotogalerie

Vánoční cvičení OGRD

V sobotu 21.12.2013 proběhlo na 5.ZŠ v J.Hradci tradiční Vánoční cvičení Okinawa Goju Ryu Dojo. Děti cvičily od 15:00 do 16.30 pod vedením Senseie Jaroslava Valenty a trenéra Petra Vaška. Za pomoci několika rodičů proběhly i různé bojové hry a na závěr dostaly všechny děti malý dárek. Od 16:30 do 18:45 byl pod vedením Senseie Valenty a trenéra Milana Sedláka trénink dospělých, zaměřený na bojové Kumite bunkai kat Gekisai Dai Ichi a Gekisai Dai Ni a dále detailní výuku kat Gekisai Dai Ichi, Ni, Seiunchin, Shisochin, Sanseru a Sepai - dle výše pásů. Celkem se i přes neúčast řady členů, kteří se z důvodu nemoci z akce omluvili, zúčastnilo téměř 70 cvičících,většinou vyšších technických stupňů a všichni si tento klubový svátek užili. Na akci přijelo i několik členů OGRD z jiných měst - Prahy, Českých Budějovic, Plzně a také 2 studenti J. Valenty z Benešova, kteří této akce využili k tomu, aby se zase něco naučili, zlepšili a pak to u sebe doma a ve svém dojo dále rozvíjeli.

Akce skončila v restauraci U Papoušků, kam se většina dospělých přemístila hned po tréninku, a zážitky z tréninku se tam pak probíraly až do neděle. Proběhla zde i klubová VH, kde se kromě jiného naplánovala také činnost a akce OGRD v roce 2014.

Byla to velmi podařená akce ,která ukázala velkou sílu našeho dojo, ať už množstvím cvičících, tak i jejich vysokou technickou, kondiční a zápasnickou úrovní. Ukázalo se že množství klubových tréninků (6 x týdně)a účast na seminářích tradičního karate, sportovního Kumite a soutěží - ale také „výživné“ doplňkové tréninky Jiu Jitsu a MMA z našich členů udělaly skvělé karatisty a zápasníky schopné účinně bojovat jak v postoji, tak i na zemi. Na základě tohoto se vedení OGRD rozhodlo zachovat tento tréninkový model i nadále v roce 2014 a na přání členů jej ještě obohatit o pořádání pravidelných seminářů.